ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: OT: MHD zadarmo
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 21-11-2006 10:09


Najväčším problémom služieb zadarmo je ich zvýšené používanie (zneužívanie). V prípade MHD je však tento jav absolútne pozitívny. Nik predsa sa nebude len tak voziť, lebo sa vozí zadarmo. Voziť sa bude preto aby ušetril. Všetci odborníci zo "západu" obdivujú koľko % ľudí v Bratislave chodí MHD. Samozrejme problém je to že nie ža by chceli, ale musia. Prirodzenou vlastnosťou človeka (i mojou) je mať auto - t.j. pohodlie. Samospráva sa musí postarať o dopravu všetkých ľudí a tí na autách sú veľmi drahí. Opravy ciest, rekonštrukcie atď sú podstatne drahšie ako náklady na MHD.

Nechcem aby Bratislava dopadla ako Paríž. Majú super cesty, kopu aút, ale v špičke sa i tak nik nikam nedostane. V Lodníne to rieša poplatkami za vstup aút do mesta (5 libir jednorazovo). Každé mesto "bojuje" s autami a nie je na tom nič socialistické, je to zdravý rozum.

P.S.
"NIC NEMOZE BYT ZADARMO" - Budovanie a údržba parkov je dosť nákladná a predsa ich ľudia využívajú zadarmo prakticky na celom svete.

Na 99% toto heslo platí, ale nesmie to byť dogma.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group