ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: OT: MHD zadarmo
autor: Milton
pridané: 21-11-2006 9:39


Dobre libertarian, nadychni, vydychni a skus sa vyjadrit k veci. Tu ide o zvazenie praktickeho riesenia a nie o teorie anarchokapitalizmu. Aj v clanku sa pise ze zadarmo nie je celkom dobry vyraz.
Ide ale o urcite riesenie ktore moze v konecnom dosledku byt prospesne obcanom a to nie len tym co by cestovali takouto dopravou.

Je to zaujimava myslienka podporena zaujimavymi argumentami, ponukol som ju na diskusiu.

Vies to je presne rozdiel medzi Misesom a Friedmanom. Friedman mal prakticke riesenia zasaditelne do sucasneho systemu aj ked neboli mozno cisto podla teorie libertarianizmu a vdaka tomu sa niektore zaviadli do praxe kedze boli uchopitelne pre ludi a prijatelne pre politikov. Misesove myslienky mozu byt akokolvek dokonale v teorii ale ak nie su zaveditelne do praxe evoluciou, nie revoluciiu tak ich prakticky vyznam je minimalny.

A v tom je tvoj problem, kritizujes vsetko co nie je podla teorie libertarianizmu alebo anarchokapitalizmu. Ale proste ziadna anarchokapitalisticka revolucia nebude, mozno raz bude fungovat anarchokapitalizmus ale ten proces potrva mozno 100 rokov a prebehne vdaka ludom ako bol Friedman ktori navrhuju zmeny zaveditelne v sucasnom systeme.

Takze skus trochu sa zaoberat realitou a praktickimi rieseniami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group