ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

Super nápad
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 21-11-2006 6:52


MHD zadarmo nie je len sen. V niektorých americkým mestách to majú, ale moc to tam nefunguje. Američania majú už totiš zadky veľmi prirastené k autám a kašlú i na dopravu zadarmo. Na Slovensku je našťastie situácia iná.

Len dodávam, že ak si niekto myslí, že keď postavíme diaľnice tak dopravu vyriešime je to smiešny názor, ktorého nezmyselnosť bola dokázaná prakticky na celom svete, ale na slovensku je väčšina ľudí presvedčená, že diaľnice nás spasia. Cestou je len presun ľudí na hromadnú dopravu, ktorá je nielen ekologická, ale i ekonomická.

Ak si dáme na jednu stranu cca 3 miliardy za MHD mesačne (bude je treba rozšíriť a vytvoriť napr. pruhy pre linky MHD) a na druhú stranu miliardy potrebné na rozširovanie ciest, parkovísk a ostatnej "automobilovej" infraštruktúry tak myslím, že budeme mať bilanciu minimálne vyrovnanú.

Ja som za i keď by tá zmena bola určite zložitá je to určite reálna alternatíva "automobilovej" kultúry, ktorá západné štáty pomaly opúšťa (nie však USA).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group