ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: Slova
autor: jg
pridané: 20-11-2006 14:09


Tento romco teda vie udriet klinec po hlavicke. Marxisti a libertariani maju naozaj nieco "klucove" spolocne (aj ked to maju vlasne ako mudro podotkol "opacne"). Obe ideologie chcu naivne vytvarat spolocnost pre ludi, tak ako by podla ich predstavy MALA byt a hrubo tym ignoruju nielen realitu, ale dokonca aj ontologiu. Kdezto taky realista romco davno vie, ze spolocnost uz predsa nejaka JE, nezuzuje na rozdiel od nich svoj bdely pohlad na cloveka a vo svojej jasnozrivosti rospoznal, ze ludia su len hlupy dobytok (urcite nie len homo economicus), ktory predsa potrebuje nad sebou prisneho pastiera s bicom, tak ako to vzdy v historii aj bolo - faraonov, cisarov, kralov, feudalov, kongres, parlament, Hitlera, Stalina, ustredny vybor, Meciara, Dzurindu, alebo Fica. To hlupe stado predsa nemoze zit na zaklade dobrovolnych dohod a vztahov, pretoze by sa urcite navzajom prinajmensom vykantrili. Podobne ako to vidime vo svete na medzistatnej urovni, kde bez pevnej ruky vladcu vznikaju konflikty a vojny.

romco, ani ja by som to nedokazal krajsie napisat. Len dalej usilovne studuj, pracuj a vobec si nevsimaj, ked si tu s tebou nejaki pochybni libertariani virtualne doslova vytieraju zadok.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group