ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: Legalizacia
autor: D
pridané: 19-11-2006 15:32


Drogy zbavuju cloveka slobody. Prvy problem drog(najma tvrdych) je v tom, ze ich moze clovek prijat slobodnym rozhodnutim a bez natlaku(hoci ani tak to nemusi byt) ale pri rozhodovani o zbaveni sa zavislosti to nie je celkom take jednoduche. Drog, aj ked trochu personifikone naplna definiciu (nelegitimnej) moci tak ako ju pozna politologia - moze nutit cloveka konat tak, ako by inak nekonal, ale nekonat tak, ako by inak konal. Takze to je na pozadi Tvojich uvah o slobode.
Trapi ma to najma vo vztahu ku detom nad ktorymi treba drzat ochrannu ruku a ktore su drogami ohrozovane a umerne s ich zvysujucov sa dostupnostou. Takze najprv. riesme tento problem, pri nom vidiet najvacsie tazkosti toho, co ponukas.

"Ak niekto vo svojom byte pije alkohol tak mi tym nijak neublizuje a preto ja nemam pravo zasahovat do jeho sukromia, a obmedzovat jeho konanie v tomto smere. Ak niekto fajci marihuanu, a nijakym sposobom mi tym neublizuje, a neobmedzuje ma, tak nemam pravo zasahovat do jeho sukromia."

Pokym inym neublizuje a pokym ma vek plnoletosti.
Ale dealer predavajuci drogy, nech uz je to marisa alebo nieco ine ohrozuje moje dieta, jeho spoluziak, ktory dovlecie masiru do skoly ohrozuje moje dieta a tym sa stava problem verejnym, nie sukromnym a ja mam pravo domahat sa ochrannej ruky statu, ochrany pred poskodzovanim. Takze potial, ako si to povedal, je to v poriadku. Ostatne, ked to spravis niekde naozaj v sukromi, sotva ta niekto odhali a bude sankcionovat.(jediny problem je prenos davky na vlastnu potrebu)
Takze zaujmy su tu dva, poziadavka ochrany pred dostupnostou drog mladezi(=tam okrajovo patri aj potieranie moznosti konzumacie na verejnosti) a poziadavka slahnut si v sukromi co chces. Na prvy pohlad to zladit ide, ale problem nastava prave pri otazke predaja a to co ponukas je je vysmechom do oci tej prvej skupine ludi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group