ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

vsetkoviem
autor: tralos
pridané: 19-11-2006 12:55


http://ekonomika.etrend.sk/80907/slovensko/bieda-slovenskej-ekonomi...

tento problem je akutny aj pri otazkach kultury, historie a spolocenskych vedach vobec.

ak student prava pise clanky od ekonomie, cez historiu, kulturlogiu, kunzhistoriu, etnologiu a religionistiku, az po problemy vzdelavacich institucii a pricin padov tych a onych risi
su taketo clanky poukazujuce na akoze-expertvo {v skutocnosti akoze-novinarov} velmi potrebne.

(len tak na margo, svojho casu som tu podotkol ze marxizmus a libertarianizmus su si v klucovych otazkach vcelku podobne. kedze neboli protiargumenty, spominali sa akesi rite. obdobne clanky poukazujuce na tieto spojitosti vsak boli publikovane vo viacerych tyzdenikoch a casopisoch.)
neodbornost a neschopnost kritickeho myslenia sa ukazala aj v otazke reformy skolstva. aj tieto pripady ukazuju na nizku uroven akoze-erudovanych mladych slovenskych zurnalistov

nedavno som na prednaske jedneho predstavitela slovenskeho konzervativizmu zapocul celkom rozumnu myslienku:
Hayek prezil utoky socialistov, ci vsak prezije Hayekovske instituy, to si niesom isty.- parafraza

este akutnejsi sa zda byt problem rozrastania ideologie v hlavach mladych akoze-vzdelanych ludi.

je znakom schyzofrenie, ako sa ludia vedome inspirovani Voegelinom, Hayekom alebo Levym prsia tym ze su zastancami tej ci onej ideologie. -vseci traja boli vyslovene anti-ideologicki zamerani.

to len tak na margo urvone aj clanku R. Jocha. Mna tam najviac zaujalo >Kdo má být lepším vzorem pro mládež - Adolf Hitler, abstinent, nekuřák a vegetarián, anebo Winston Churchill, těžký pijan, silný kuřák a nadšený požírač krvavých steaků?<

je snad Churchill vzorom lebo pil a fajcil a Htiler prototypom svine lebo nefajcil a bol abstinent? Snad nepokladame Churchilla za velikana preto, ze bol alkoholik a Hitlera za zlocinca preto ze tymto veciam neholdoval.

Uplne scestna interpetacia, ktora poukazuje prave na to, ze MUDR Joch mal zostat pri lekarskej praxi, byt expertom na vseto od vrtania osmicky az po drogovu problematiku bolo vysadou socialistov.

s pozdravom Romco

pardon za dlzku.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group