ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Rovni, nerovni, rovnejsi
autor: D
pridané: 18-11-2006 1:22


Vidis Peter, ale zase si to postavil do roviny idealnej.(muz je povinny,zoberie do uvahy argumenty,rozhodne na zaklade lasky, nie preferencii) Muz mal tradicne autoritu, zakon na to netreba.(neodpovedal si mi, ci ti ide o zakon) Ale dnes je celkom bezne, ze v tom ci onom respektuje jeden rozhodnutie druheho celom prirodzene inde je to naopak. V niektorych vztahoch dominuje muz, inde zena, inde je to vyvazene. Niekde moze byt muz rad, ze ho prave zena svojou prirodzenou z hladiska ich vztahu, autoritou, chrani pred zlymi rozhodnutiami.

P.S.
Preco sa tak bojis slova preferencia? Laska je v tom pripade, ktory spominas, preferenciou. A to nie v ziadnom metaforickom zmysle, doslova. Clovek rozhoduje podla svojich preferencii. Rozhodovanie podla preferencii neznamena (nutne) rozhodovat v zaujme nejakych nizkych materialnych zaujmov, mam pocit, ze takto to chapes(uz z minulosti).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group