ISSN 1335-8715

15-11-2006   Roman Joch   Ideológia   verzia pre tlač

Opäť 2 x Roman Joch

Roman Joch je konzervatívny gentleman, ktorý vo svojich článkoch dokazuje, že konzervativizmus je viac, než len politická ideológia. Je to životný štýl. Dokazuje to aj v dvoch nasledujúcich textoch. Drogy - západní jsou symbolem civilizace, východní symbolem barbarství, tvrdí Joch vo svojom prvom článku. V druhom, s názvom Casino Royale – aneb co očekávat od nové bondovky, rozoberá nového Jamesa Bonda.

Reakcia na príspevok

RE: Druhý Pokus
autor: Mucha Puk
pridané: 18-11-2006 1:04


Priznam sa, ze som necital diskusiu, predpokladam vsak, ze nezaskodi nejake cislo, aby sme mali predstavu o "nepriatelovi" a "boji" voci nemu. Myslim ze pre rok 2003 odhadovalo OSN celosvetovu spotrebu drog na 600 az 1000 mld. USD. Otazkou je, aka je skutocna skutocnost. Napr. rocna spotreba marihuany v Europe je 6000 ton.
Myslim, ze z tychto cisel je jasne, ze ani 10kg v kamione, ci 0,5 kg v nejakom byte nie je jadro problemu.
Predsa niekto musi zaplatit zalozenie urody, niekto to musi vykupit, uskladnit, spracovat, rozviest, rozdistribuovat, zozbierat peniaze, previest na ucty, planovat, riadit, dozerat a cely biznis vlastnit. 1000 mld. sa nepresuva v kufrikoch, ci rulickach (este som nepocul o zhabani kufriku plnom penazi za drogy) a povedzme tych 6000 ton zvecsa z Afganistanu sa sem nenosi v ruksacikoch.
Ide o biznis, velky biznis, ktory nie je mozne robit v spolupraci s najvyssimi miestami a serioznymi bankami. (Nebudem pisat o tom ako bolo treba vycistit balkansku cestu (problem Kosova), aby sa zamedzilo zacinajucemu pestovaniu marihuany na Kaukaze, co zlacnovalo prepravu a znizovalo zisky, kde celkom uspesne zasahovala US army, mozeme ostat doma. V Petrzalke fungovalo za komancov vycvikove centrum pre stredne riadiace kadre (dilerov) pre teritorium Juznej Ameriky), kde bolo vycvicenych cca 80 ludi. Druhe centrum pre J.A. bolo na Morave. Centrum po prevrate preslo pod spravu dnesnej SIS (Lexa). Co sa s nim stalo je nezname, ale podla medialnych sprav (1996?) nejaku dobu este fungovalo. Asi pojde o statne tajomstvo.)

PS. Tych 1000 mld USD su spinave peniaze, takze, pokial by Ficko hladal spinave peniaze, nieco najde aj tu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group