ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

Deweymu
autor: Lukas Krivosik
e-mail: amilakvari@h.com
pridané: 24-10-2003 13:08


"prosim si nazov tej ideologickej prirucky"

-OK: Co takto Deweyho Rekonstrukcia liberalizmu. Ved este aj pouzivas jeho meno ako nick. Dewey bol tym kto vymyslel moderny lavicovy liberalizmus.

Pokial ide o spojenie konzervativcov s klasickymi, ekonomickymi liberalmi, zase len ponukas nejaku sprisahanecku marxisticku pseudoteoriu. K spojeniu doslo, lebo to ze je nejaka strana konzervativna este samo o sebe nehovori nic o jej rieseniach ekonomickej politiky.
Skor ci neskor stoji kazda konzervativna strana pred rozhodnutim, ci si vybrat etatizmus, korporativizmus a kolektivizmus alebo slobodny trh, lebo nic ako specificky konzervativne riesenia pre ekonomiku neexistuje. Su len bud liberalne alebo socialisticke. US republikani a bristski konzervativci si vybrali slobodny trh. Nemecki a francuzski konzervativci si vybrali socializmus.
Pred touto dilemou je dnes aj jedina skutocna konzervativna strana na Slovensku, KDH. Aj oni staja pred dilemou sloboda alebo rovnost. Dufam, ze Palkovo kridlo prevazi a vyhra ekonomicka sloboda!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group