ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Autor neznamy
autor: Katarina
pridané: 15-11-2006 7:44


Ja to vidim obratene

Ono je to asi celkom ine vymetat v 30-tke so spolkom vsetky bary, hrat sa na "Sex v meste" a emancipovane, nezavisle zeny, ako prevadzat tieto aktivity v 50-tke. Zrazu mnohe zistia, ze cast "spolkovych" v priebehu rokov odpadla-zradkyne, kamaratky nad ktorymi tak ohrnali nos, lebo v 25-tich utierali deckam sople sa vytesuju zo svojich rodin a pod. Nastastie pre "emancipovanu" zenu su tu este rozvedene,najlepsie nestastne rozvedene, ktorych muz si nasiel krajsiu, mladsiu a pod. a tak sa vytvaraju nove spolky,"emancipovana" oziva a atd.
Je mozne, ze to mam pomylene a mylim si emancipaciu s feminizmom a ten s radikalnym feminizmom.

Neviem ako sa mohol vytvorit dojem, ze ja chcem nieco zenam prikazovat, opakujem:
Moj postoj je zmesou lutosti a pobavenia !!!!!!!

A este poznamocka.
Ak je v tejto osvietenej a pre zeny priaznivej dobe, kazda piata zena tyrana, ako to bolo v temnej, skaredej minulosti? To bola tyrana, kazda druha?. To by ste sa potom vy muzi mali kajat po vsetky dni, az do skoncenia sveta.
Ako to, ze v temnej minulosti, ked zena bola otrok objavili na vyznamnych postoch zeny, Maria Terezia, Alzbeta , Viktoria, Katarina Veľka atd?????

Inak, moje obide babky boli so svojim postavenim velmi spokojne a vobec si nemyslim, ze boli utlacane, to asi skor dedkovia :-))))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group