ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: To je sila.
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 14-11-2006 21:42


Tentoraz je lapsus na Tvojej strane. Ak tvrdím, že pred Bohom sú si muž a žena rovní v dôstojnosti, netvrdím tým to, že som za affirmative action a iné bláznivé nápady fenimistiek. Situácia je dosť schizofrénna. Bastiat bol proti štátnemu školstvu a socialisti všetkých strán o ňom tvrdili, že je proti akémukoľvek školstvu. Bastiat bol proti štátnemu náboženstvu a tvrdili o ňom, že bol proti akémukoľvek náboženstvu. Bastiat bol proti štátom vynútenej rovnosti a tvrdili o ňom. že je proti akejkoľvek rovnosti. Nerozumnosti sú asi aj na opačnej strane - ja poviem, že som za istú rovnosť a povieš o mne, že som za rovnosť ako si ju predstavujú feministky. To, čo žiadajú, ženy deformuje a tiež postoj mužov k ženám. Vôbec nie som v rozpore s Petrovým vyjadrením, práve naopak, potvrdzujem ho. Keď Peter napísal, že kresťanstvo nepozná rovnosť medzi mužom a ženou, písal to preto, aby vyvrátil akúkoľvek možnosť spojenia s feminizmom. No na druhej strane, ak tvrdíš, že feministky by mali súhlasiť s mojím výrokom, vlastne potvrdzuješ Petrov a môj názor...

To je ten názor - nie nutne katolícky - ktorý si nepochopil a neprijal. Ak si ho prijal, tak nie je súlad medzi Tvojím konaním a prezentovanými názormi.

Mimochodom, Ty si sa za žiadne kixy neospravedlnil - ani v tejto ani v minulej debate - a nepreukázal si proti mojim námietkam, že si žiadne kixy neurobil...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group