ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: k liberalizmu :
autor: D
pridané: 13-11-2006 22:36


Som klasicky ... s minimalnym ... alebo ziadnym statom.

Klasicky liberalizmus/liberal so ziadnym statom jednoducho neexistoval. Ti jedni, ktori v casoch klasickeho liberalizmu hlasali "bezstatnu" spolocnost, kooexistovali spolu v socialistickej internacionale. Nuz a v akom zmysle mozes byt klasickym liberalom resp. ktokolvek z nas mi uchadza.
Chapem, ze sa moze niekto hlasit ku klasickemu liberalizmu, lenze potom je otazka, kto su jeho predstavitelmi ked sa ku nemu hlasia anarchokapitalisti.
Nuz minimalny stat, prekvapujes ma. Co to konkretne znamena? Medzi minimalnym statom a ziadnym statom je dost velka priepast. Asi taka, na ktoru upozornujes Tomasa vyssie. Na jednej strane pozna vsetky podstatne agrumenty, pre ktore je podporovatelom nedokonolej modernej demokracie, na druhej strane zasniva o idelisticky postavenej monarchii(osvieteni vladcovia, ktorych vyberat nemozes, inak by to nebola monarchia, ktora kontrastuje s demokraciou, na to sa pytas nizsie) alebo idealistiky postavenej verzii anarchie.

"Apelovat na zdravy rozum. Nic ine sa ASI neda robit."

Ved prave ;-) Ale tam sa nezacina uvahou o Robinsonovi, ktori ma prava a vlastni seba sameho. To uz je nieco ako nabozenska doktrina. Co nemusi byt samozrejme automaticky zle, len implikacie tejto reinterpretacie Lockeovskych predstav v podani Hoppeho a Rothbarda su aliberalne.

"NIE su inteligentni. Maju citlivu dusu, nic viac."

To mozu mat aj zastancovia roznych anarchii,utopii ci ludia volajuci po monarchii. Zovseobecnujuc Churchilla - Kto nebol v mladosti utopistom-neveril v nejaku idealisticku viziu usporiadnia spolocnosti, nema srdce, kto je utopistom aj na stare kolena, nema rozum ;-)

"Exaktnej", to je take kuzelne slovo. Ak to znamena tak ako tu na fore - mavanie logickopozivitistickymi predstavami - tak to su rozhodne v tomto pripade zial v lepsej pozicii.

"dobrovolnosti"
To by zaujimalo aj mna. Das linku?


„Koľko naozaj liberálnej politickej inovatívnosti liberáli doteraz prejavili? Musíme kriticky uznať, že jej nebolo veľa...“

- ???? KTORI liberali ? Niektori INOVOVALI libaralizmus az ku socializmu. Teda extremna inovacia !

„ Aby som Ti však odpovedal, nie som a priori za zastupiteľskú demokraciu. Zamyslím sa aj nad anarchokapitalizmom, ale i nad monarchiou.. Prevažuje však demokratické zmýšľanie.“

- ??? Monarchia ? Srandujes! A monarchov by sme VOLILI ????


„ Lenže vy spôsobom, akým k spoločenským prístupom väčšinou pristupujete, nikdy nedosiahnete váš cieľ - aby ľudia chceli slobodu.“
- Apelovat na zdravy rozum. Nic ine sa ASI neda robit.

„Doc. Šíma sa aspoň zamyslí, spolu s Euckenom, nad kultúrou. Ale aj u vás je fatálny nedostatok záujmu o kultúru, štúdium .....“
- Doc. Sima je klasicky anarchokapitalista !!! V jednom interview jednoznacne uviedol, ze NEVERI V MALY STAT. „Maly“ stat totiz automaticky inklinuje k vacsiemu. Vid dnesne USA !!!


„ ...... SOCIALISTOM VŠETKÝCH STRÁN práve preto, aby z nich získal čo najviac, lebo vedel, že sú to inteligentní ľudia.“
- NIE su inteligentni. Maju citlivu dusu, nic viac. Nie su schopny vidiet realne vlastnosti ludi, a veria , ze clovek bude pracovat aj ked nemusi !!!

„ Možno to je až tak, že keď nechcete oslovovať (cez kultúrne presahy) ľavicovú inteligenciu, stávate sa nie nepodobní socialistom, ktorí pre svoj ideál pohŕdajú ľudstvom takým, aké je “

- nemas pravdu. Na disk.fore pri LIBINST su najrozsiahlejsie diskusie prave so socialistami. Lenze socialisti su napriek znacnym faktografickym vedomostiam absolutne neschopni exaktnej diskusie. Doporucujem precitat- su to velmi zaujimave diskusie.
Napr. velmi "pozoruhodna" definicia "dobrovolnosti" u socialistov !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group