ISSN 1335-8715

10-11-2006   Peter Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Neetická a nesociálna kritika trhu

Predvolebná viera niektorých neľavicových intelektuálov v zázrak príchodu ako tak racionálne sa správajúcej vlády na čele so SMER-om sa v praxi rozpúšťa ako „cukor v čaji“. Dnešná národne a socialisticky orientovaná vládna moc prechádza v ekonomickej a sociálnej oblasti „konzistentne“ od slov k činom.

Reakcia na príspevok

RE: Vyjasnenie
autor: LIBERTARIAN
pridané: 13-11-2006 10:26


Peter Gonda :
Vdaka za odpoved.
O tvojich nazoroch som nepochyboval, z tvojej webstranky (citam iba kratko) su mi dost jasne.
Na stranke KI ma neprijemne prekvapilo to "zjednodusenie" predlozenych tem, ktore implikovalo silne socialisticke pochopenie tem.
Skoda, ze KI nema nejaky priestor pre diskusiu alebo aspon nejake kontakty.

Tvoje nazory povazujem na Slovensku za vynimocne pozitivne (zial aj zriedkave.).K Tvojmu clanku na PS niet co dodat, iba znova zdoraznit, ze tu na KONZERVATIVNOM PS vidim skor potrebne kritizovat SOCIALIZMUS v "konzervativnych" nazoroch.
Moje meno by ti nic nehovorilo, ale v ramci tvojej webstranky sa velmi rad pokusim k nejakej zaujimavej teme nakontaktovat. Z mojich prispevkov na PS vidis moje „ideove a odborne pozicie“. Som „ekonom- amater“, takze nie som zatazeny mainstreemovymi socialistickymi ucebnicovymi informaciami. (Ekonomiu z technickej socialistickej VŠ beriem skor ako na vystrahu). Radsej studujem z internetovych stranok P.Macha, Klausa, LIBINST, ......... Doteraz su slovenske weby daleko za ceskymi, a radsej sa orientujem na ne.

Na PS mi trochu vadi, ze sa tu „v jednom vreci“ miesaju dobri pravicovi, vzdelani a rozhladeni s naivnymi, nevzdelanymi, socialistickymi alebo fundamentalistickymi ludmi. Toto „spektrum“ , ktore je pravicove iba podla nazvu , je skor na prijemne zabitie casu nez na dovzdelavanie sa. Tu sa snazim hlavne najst ideove spojiva medzi konzervativizmom a klasickym liberalizmom.
Do videnia , do pocutia ci "do čitania".
LIBERTARIAN


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group