ISSN 1335-8715

10-11-2006   Peter Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Neetická a nesociálna kritika trhu

Predvolebná viera niektorých neľavicových intelektuálov v zázrak príchodu ako tak racionálne sa správajúcej vlády na čele so SMER-om sa v praxi rozpúšťa ako „cukor v čaji“. Dnešná národne a socialisticky orientovaná vládna moc prechádza v ekonomickej a sociálnej oblasti „konzistentne“ od slov k činom.

Reakcia na príspevok

RE: teoria a prax
autor: Juraj
pridané: 12-11-2006 20:03


Pan D,suhlasim s vami,ale mak tomu pripomienku.Vacsinu privatnych firiem a monopolov neriadia vlastnici, ale dosadeni,,manageri".Ti su zainteresovani na zisku,je jasne.Toto ale moze urobit aj stat,presne takym istym sposobom.Treba vsak vychadzat z toho,ze pokial firma nefunguje,je vinne vedenie firmy.Z jednoducheho dovodu.Znamena to totiz,ze vedenie nie je schopne vybrat dobrych pracovnikov a ich motivovat.Samozrejme,moja formulacia je velmi zjednodusena.Ale predpoklad veduceho pracovnika je aj v tom,ze dokaze vyberat a riadit ludi.Pokial to nezvladne,firma musi casom upadnut.Dobre motivovany a vhodne vybraty ,,manager" aj v statnej firme , nesmie ani prist na myslienku,sem posadim spoluziaka o ktorom nevie ,ze je vyborny,lebo inac ohrozi sameho,,managera".Co z toho vyplyva? Stat musi mat moznost vyhodit prveho,,managera" a to musi byt obom stranam jasne,ze sa to aj hned stane,pri neplneni uloh.Ved ide o peniaze,o zisk.Je jedno ci ma zarobit privatna,alebo statna firma.
v dalsom bode sme celkom zajedno.Rodinkarstvo,stranickost.Vidim v tom jedno,co navazuje na to vyssie napisane.Neschopny sef,si nevie vybrat spolupracovnikov a radsej sa obklopi ludmi,ktorym doveruju,ze ho podrzia.Ale na vedenie firmy je to malo.A to treba kontrolovat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group