ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Rovni, nerovni, rovnejsi
autor: D
pridané: 12-11-2006 16:21


Asi velmi niet co dodat ku prispevku vyssie.

"kde muz rozhoduje, ale nie na zaklade svojich preferencii, ale na zaklade ovela tazsieho prikazu lasky k svojej manzelke je pre Vas nepochopitelna"

To je tiez len preferencia. Problem nie je a nebol tam, kde muz rozhodoval na zahlade "vyssich principov", ktore ale zrejme neznamenali nic viac, ako to, ze pocuval a respektoval nazory manzelky, teda dovolil jej spolurozhodovat, dal jej priestor pre vlastnu realizaciu. Problem bol tam kde to tak nebolo. Ostatne, otvor si Milla a Benthama, ako sa hodnotili tu dobu, ktoru rad vo svojom obracani sa do minulosti glorifikujes. Bentham odvahu publikovat svoje postoje nemal, uz to o niecom pri takomto velkom muzovi svedci, ale Mill tu odvahu, aj ked o dost neskor, ako to mohol urobit Bentham, nabral.
Ostatne, stale hovoris vo vseobecnej rovine a nechces konkretizovat svoje predstavy. Co si mame predstavit za tymi slovami, nejake konkretne legislativne opatrenia a ak ano ake? Navrat ku legislative, ktora znerovnopravnovala zenu, stavalo na urovne majetku, o ktorom, s vynimkou zivota, mohol muz "slobodne" rozhodovat, ako to bolo za cias Millovych a tych predtym?
A ak nie, v com je problem? Len v tom, ze vacsina muzov a zien nachadza ideal suzitia v inej rovine, v akej ho nachadzas Ty? Vela muzov moze byt vdacnych za to, ze prirodzene sa autorita vo vztahu preniesla na manzelku. Rozhoduje viac ten, kto ma predispozicie robit v tom ci onom rozhodnutia ale len na zaklade toho, ze ten druhy ho respektuje. Plati to vsak obojsmerne.

Mohol by som sa opytat, nie je za tym nic podpasove, myslim to uprimne, aj ked ide o osobnu informaciu, ktoru tu niekto mimo teba zverejnil, ale snad Ti to otvori oci Peter.
Tvoja snubenica v nicom nerozhoduje, koli kazdemu svojmu rozhodnutiu ti vola? A ak to neurobi, neposlape vsetky principy, po ktorych volas? Co s tym urobis? Zmieril by si sa aj s tym, ze Tvoj sused nebude takym cnostnym partnerom a budes sa pozerat na bezmocnost a utrpenie zeny, ktorej nebola dopriata sloboda?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group