ISSN 1335-8715

10-11-2006   Peter Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Neetická a nesociálna kritika trhu

Predvolebná viera niektorých neľavicových intelektuálov v zázrak príchodu ako tak racionálne sa správajúcej vlády na čele so SMER-om sa v praxi rozpúšťa ako „cukor v čaji“. Dnešná národne a socialisticky orientovaná vládna moc prechádza v ekonomickej a sociálnej oblasti „konzistentne“ od slov k činom.

Reakcia na príspevok

RE: teoria a prax
autor: D
pridané: 12-11-2006 16:04


Juraj, lenze jednym dychom treba dodat, ze pokym nie je motivaciou zisk ako u podnikatela, tak tie "linie" budu fungovat nadalej. Urcitou motivaciou, ktora vtedy tiez absentovala je snaha opatovne uspiet vo volbach, ale ta posobi len velmi obmedzene a tiez zavisi od participaci, odpustite skratku, "obcianskej spolocnosti" na moci.

Odbornici teoretici? Juraj, toto kriterium sa kladie na regulacne urady napr. a viete aka je realita? Ti odbornici, ktori sa tam dostanu su roznymi sposobmi prepojeni s firmami, ktore maju regulovat. To plati od akademikov az po ludi z praxe. Ved cim sa clovek stane "odbornikom"? V extremnejsom pripade sa obcas skoci so starym kamosom na pivko a nieco sa slubi.(Pre neho,rodinu,univerzitu...).
A takto to plati vsade a odbornost to je casto len heslo, ktore je dobre polozit deklarativne na papier.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group