ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Rovni, nerovni, rovnejsi
autor: sui.iuris
pridané: 12-11-2006 0:29


"To je prave to nepochopenie, zeny nie su v ziadnej nemilosti konzervativcov, naopak su povazovane za vzacny kvet a nesuhlas je tu preto, lebo zenam tieto snahy skodia.
Predstava spolocenstva lasky, kde muz rozhoduje, ale nie na zaklade svojich preferencii, ale na zaklade ovela tazsieho prikazu lasky k svojej manzelke je pre Vas nepochopitelna."

A co predurcuje muza, ze je schopny robit lepsie rozhodnutia ako zena? Historicky vyvoj? Pretoze od pociatku sveta to bol on, kto pouzival vacsie percento mozgovej kory? Prave historicky vyvoj v krajinach, ktore umoznuju zenam vzdelavat sa, je dokazom, ze zeny su v priemere schopnejsie vyuzivat vlastny intelekt, nez muzi s rovnakymi podmienkami (porovnajte si napriklad percento vysokoskolsky vzdelanych mužov a zien za posledne obdobia).

Ako spravny konzervativec a krestan chcete dopriat "vzacnemu kvetu" slobodu. Vasim postojom ho vsak oberate o zivotne potrebny priestor, Vas kvietok zacne chradnut. A snim aj cela spolocnost...
Preco by zeny nemali dostat priestor rozhodnut, co je pre ne a ich rodinu (ano, nemusia to byt len egocentricke karieristky) lepsie? Myslite si, ze ich media a "spolocensky tlak" ovladaju tak ohromne, ze nie su na taketo rozhodnutia zrele? Ste na ne zrely Vy? Alebo ste nebodaj zena, ked viete, ako na ne posobi svet medii a ich vlastne socialne okolie?

Vy to neviete, vravi Vam to Biblia. Parazitujuca barlicka ludstva - cirkev v uzsom slova zmysle - ktorej Europa vdaci za gramotnost, ale aj tony utrpenia, nam ukaze cestu. Este ze vacsina cirkevnych institutov po overeni casom zanika.

Len tak mimochodom, podobne blaboly tu uz raz hlasala tretia risa pod hypeovym nazvom 3K: Kinder, Kuche, Kirche (deti, kuchyna, cirkev). Zena mala miesto za sporakom a ako vychovavatelka a rodicka. Nad vsetkym samozrejme drzala ochrannu ruku cirkev, pretoze toto je pre nu model, ktory je "ziaduci".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group