ISSN 1335-8715

10-11-2006   Peter Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Neetická a nesociálna kritika trhu

Predvolebná viera niektorých neľavicových intelektuálov v zázrak príchodu ako tak racionálne sa správajúcej vlády na čele so SMER-om sa v praxi rozpúšťa ako „cukor v čaji“. Dnešná národne a socialisticky orientovaná vládna moc prechádza v ekonomickej a sociálnej oblasti „konzistentne“ od slov k činom.

Reakcia na príspevok

RE: Nekopajme (ani do Fica), diskutujme!
autor: Ondrej
pridané: 11-11-2006 19:41


Mám dojem, ako keby si staval otázku štátu a voľného trhu do polohy „buď - alebo“, ako keby sa každá strana „zakopávala“ na svojej strane barikády, pripravená neustúpiť zo svojej pozície ani o piaď. Ale tak ako aj v iných oblastiach, a vôbec v reálnom svete, tak obe tieto kategórie sú schopné (a myslím že musia) koexistovať v určitom optimálnom pomere. Naše „prekáračky“ vidím vlastne len v hľadaní toho optima...

Predpokladám, že to ovládaš, ale predsa v odpovedi na Tvoju prvú otázku by som do popredia dal najmä armádu (obranu), akosi si neviem v armáde predstaviť voľný trh (aj keď dodávky pre armádu sú najlukratívnejšími sústami na trhu). Potom možno polícia, sociálne a dôchodkové zabezpečenie, školstvo,... Môžeš mi na oplátku prezradiť, kde najviac vidíš vnášanie chaosu štátu, kde by podľa Tvojho názoru bol trh efektívnejší?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group