ISSN 1335-8715

10-11-2006   Peter Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Neetická a nesociálna kritika trhu

Predvolebná viera niektorých neľavicových intelektuálov v zázrak príchodu ako tak racionálne sa správajúcej vlády na čele so SMER-om sa v praxi rozpúšťa ako „cukor v čaji“. Dnešná národne a socialisticky orientovaná vládna moc prechádza v ekonomickej a sociálnej oblasti „konzistentne“ od slov k činom.

Reakcia na príspevok

RE: teoria a prax
autor: Czechtek
pridané: 11-11-2006 19:33


"Problem dochodkoveho zabezpecenia ma fakticky cela zapadna Europa a suvisi to s nizkou reprodukciu obyvatelstva,predlzovanim zivota v dochodkovom veku."

To si dobre napisal, a preto si myslim ze je spravne, ze ludia maju moznost si ukladat peniaze na vlastne dochodkove ucty, aby za par rokov neumreli hladom, ked uz bude pracujucich menej ako dochodcov. Rozumny clovek si bude setrit este aj mimo toho, lebo si uvedomuje ze bude raz stary a nebude vladat pracovat.

"Ved u nas po revolucii preslo skoro vsetko do ruk privatnych osob a vysledok? Rozkradnute,znicene a az teraz sa zacina situacia vylepsovat."

To si vystihol velmi spravne, iba by som chcel este dodat ze sa rozkradalo za Meciara (a slotu) a zlepsovalo sa to "za Dzurindu". Tak preco si tento narod znova zvolil tu cvargu zlodejsku tomu nechapem.

"Ide o to,aby sa nevyberali veduci pracovnici pre statne firmy podla toho s kym su rodina,ale podla schopnosti a vedomosti."

No ved presne o toto ide, ale politika je presne o tom, dostat sa k moci a podosadzovat vsade svojich ludi, ktorym je potom zajem ludi na druhom mieste, prvorade je sa napakovat, (vid Duckeho zmenky).

"Keby stat ako taky mohol podnikat ciste podla pravidiel trhu na maximalny zisk a vytvarat si monopoly,vyzeralo by to asi tak,ze by jednoducho vytvoril monopolnu firmu na zasobovanie pitnou vodoupre cely stat a zdvihal by ceny kolko by to islo.Nepusti na trh konkurenciu,alebo ju odkupi a vy mozte umret smadom."

a) stat nemusi podnikat na maximalny zisk, moze podnikat aj na minimalny, ide o to aby ked stat (uradnici a politici) zle investuju peniaze, aby to nemusel obcan uhradit. Lebo keby stat podnikal dobre, tak by mal z podnikania obrovske zisky, a nemusel by vyberat obrovske dane od ludi.

b) vodarensk podnik nechce aby vsetci umreli smedom, lebo by nemal komu vodu predavat a skrachoval by...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group