ISSN 1335-8715

10-11-2006   Peter Gonda   Slobodný trh   verzia pre tlač

Neetická a nesociálna kritika trhu

Predvolebná viera niektorých neľavicových intelektuálov v zázrak príchodu ako tak racionálne sa správajúcej vlády na čele so SMER-om sa v praxi rozpúšťa ako „cukor v čaji“. Dnešná národne a socialisticky orientovaná vládna moc prechádza v ekonomickej a sociálnej oblasti „konzistentne“ od slov k činom.

Reakcia na príspevok

RE: teoria a prax
autor: Czechtek
pridané: 11-11-2006 15:45


Ohladom tych prispevkov dochodcov, autor clanku a ludia co kritizuju prispevk ich nekritizuju preto, lebo si myslia ze dochodcovia by nemali dostat tieto peniaze. Kritizuju ich preto lebo sa na tieto prispevky musia skladat pracujuci ludia. Pracujucich je stale menej a dochodcov stale viac, cize tento system zachvilku skolabuje. Kym traja pracujuci pracuju na jedneho dochodcu, tak sa to este ako tak da, ale v buducnosti ked bude pracovat jeden pracujuci na troch dochodcov... Ako to podla Teba bude potom?

Mne nevadi ze stat podporuje dochodcov, vadi mi ze musim pralatit nehorazne vysoke dane!! A teraz to rovno dam do suvisu aj s tym ze ci stat vie podnikat.

Ak stat skutocne vie podnikat, tak preco potrebuje vyberat tak hrozne vysoke dane? Ved podnikanie je predsa velmi dobry biznis, no nie? Preco stat neotvori vlastne supermarkety, tovarne a podobne? Z tohto by mu potom mohli prudit peniaze ktore by sa mohli rozdavat kade tade. Alebo zeby ten stat skutocne nevedel podnikat, ale len bacovat v monopoloch?

40 rokov tu bolo vsetko statne, a ako sme dopali v porovnani so zapadnou europov kde prevladalo sukromne vlastnicto? Zeby stat nevedel podnikat?

Ako je na tom severna korea kde vsetko vlastni stat a juzna kde prevlada sukromne vlastnictvo? No v severnej je hladomor, a v juznej luxus. Ze by stat naozaj nevedel podnikat?

Podla Teba vie, ale preco potom podnikat nezacne na slobodnom trhu? Nech zacne podnikat, ale nie s peniazmi danovych poplatnikov ale na vlastnu zodpovednost, na slobodnom trhu kde s nim superi konkurencia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group