ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: divne.
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 11-11-2006 15:33


Liberáli čelia paradoxnej situácii. Na jednej strane sú si vedomí ekonomických nerozumností dnešnej politiky. A na druhej strane sú si vedomí všeobecnej príťažlivosti prerozdeľovania. Na túto rozpornú skutočnosť liberáli často reagujú tak, že sa buď utiekajú k akademickej a osvetovej dráhe a držia sa čo najďalej od politiky. To bude asi Tvoj prípad. No existuje mnoho takých, čo predsa chcú reálne pomôcť k liberálnejšej politike a robia kompromisy so stranami ako SDKÚ, ANO alebo ODS v Česku. Ak pozrieme na doterajší vývoj - ani samotná osveta, ani politické kompromisy ešte veľmi k liberalizmu vo svete nepomohli. Ako sa to ale zlučuje s ideálom dynamického podnikateľa, ktorí rakúšania tak ospevujú? Koľko naozaj liberálnej politickej inovatívnosti liberáli doteraz prejavili? Musíme kriticky uznať, že jej nebolo veľa...

Otvorme novú diskusiu o celospoločenských problémov, vytvorme nový typ voliča a získajme, koľkých len môžeme. Tak bude možné demokraticky presadiť veľa liberálnych myšlienok. Ak to nedokážeme, tá časť z nás, čo nie sú anarchokapitalisti, je zložená z neschopných tlčhubov. Je to veľká a ťažká úloha, ale musíme urobiť minimálne všetko, čo je v našich silách. Ja v tejto oblasti vidím v minulosti a doteraz veľmi málo aktivity.

Aby som Ti však odpovedal, nie som a priori za zastupiteľskú demokraciu. Zamyslím sa aj nad anarchokapitalizmom, ale i nad monarchiou.. Prevažuje však demokratické zmýšľanie.

Inak, rozpor je aj u anarchokapitalistov a spomínal som Ti to. Hovoríte, že slobodu nemožno vnútiť. Lenže vy spôsobom, akým k spoločenským prístupom väčšinou pristupujete, nikdy nedosiahnete váš cieľ - aby ľudia chceli slobodu. Doc. Šíma sa aspoň zamyslí, spolu s Euckenom, nad kultúrou. Ale aj u vás je fatálny nedostatok záujmu o kultúru, štúdium preferencií jednotlivcov a snaha - nie zahmliť - ale osloviť ľudí schopných vlastného názoru. V tomto ste ďaleko za Hayekom, ktorý Cestu do otroctva venoval SOCIALISTOM VŠETKÝCH STRÁN práve preto, aby z nich získal čo najviac, lebo vedel, že sú to inteligentní ľudia.

Možno to je až tak, že keď nechcete oslovovať (cez kultúrne presahy) ľavicovú inteligenciu, stávate sa nie nepodobní socialistom, ktorí pre svoj ideál pohŕdajú ľudstvom takým, aké je (ľudmi takými, akí sú)...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group