ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: RP a manzelstvo.
autor: D
pridané: 11-11-2006 14:57


Zlakol som sa, ze nejaku dan z hlavy ;-)
Nezdanitelny zaklad je podla mna rozumnym kompromisom pri progresivite zdanovania, ta sa prejavi len umerne vydavkom na existencne potreby, kde sa najviac "prejavuje" zakon o naraste marginalneho uzitku a ak je stanovena rozumne, nemotivuje ku "trikom". (to je dovod, preco sa da akceptovat urcita progresivita v zdanovani prijmu. Ostane, prvy sa o miernu progresivitu pokusali prave koli tomuto liberali, ten "uztitok" je ako ekonomicky termin problemovy, ale symbolicky poukazuje na urcity problem pri hladani odpovede co je "rovne" resp. "spravodlive" participovanie na vydavkoch statu(som to trochu idealisticky nazval, ja viem...))

"aelbo nechat nejake nezdanitelne minimum, ale neviazane na manzela/manzelku"
vs.
"Nezaujima nas ci mas manzela/manzelku si jedna fyzicka osoba takze sa ti odpocita tolko a tokko z danoveho zakldadu a hotovo."
Tomu nerozumiem, ved vyssie hovoris o naviazani na "manzela/manzelku"?

"o zvyhodnovani manzelstiev/rodin tak s tym suvisia detske pridavky, samozrejme by som tam nezacinal. "

Ale detske pridavky nie su prvoplanovo zvyhodnenim "manzelstiev a rodin" resp. aby tomu tak nebolo treba pomoc viazanu na deti co najviac ucelovo viazat. Ak je ta pomoc urcena a davana inak, ako na to, aby sa existecne zavisle dostalo bez ohladu na sikovnost,schopnosti a ochotu rodicov, ku zakladnym sluzbam, ako zdravotna strastlivost, vzdelanie, tak nevidim jej opodstatnenie ani ja.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group