ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: som kňaz
autor: Michal
pridané: 11-11-2006 13:50


K bodu 1.: Toto vyjadrenie presuva debatu do cisto akademickej roviny. Moja otazka: co bude riesit tento institut podla Vas?
K bodu 2.: Spravne postavenie zeny - ak pouzivate Casti Conubii od Pia XI., tak by bolo relevantne uviest aj Mulieris Dignitatem od Jana Pavla II., ktory to v celom dokumente vysvetluje. Myslim, ze je nebezpecne argumentovat Piom XI., pretoze ten nereagoval na problemy dnesne, ale na problemy cca povojnove.
O zavaznosti encykliky a apostolskeho listu sa na tomto fore asi nebudeme bavit. Verim, ze to chapeme asi rovnako.
K bodu 3 nemam velmi co dodat, len ze by som na Vasom mieste nereagoval tak dogmaticky, ze viete, kam povedie. (aj ked to hovorite svojim jazykom - da sa ocakavat) Nie som si isty, ze by ste sa potesili svojmu omylu - teda keby sa vyvijal dobrym smerom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group