ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: mizogynna perverzia
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 10-11-2006 22:47


keď si vtedy dočítal moju poslednú reakciu na Teba, uvedomil som si, že Tvoja argumentácia nie je nutne postmodernisticky relativizujúca pravdu. Uznal som, že to, že som nesprávne implikoval. Mohol si si to všimnúť.

Ok, aj tentoraz som sa unáhlil, máš argument: Peter (a možno i ja) chce podľa Teba ustanoviť vládu mužov nad ženami. V tomto sa ale podľa mňa zásadne mýliš. Žena, rovnako ako muž, má podľa našej viery spoznávať a rozvíjať svoju osobnosť. Tak ako muž má zväčša dve povolania - svetskú kariéru, tak je i otcom, žena má tiež svoje povolanie rásť v kariérnom živote a je i matkou. Skĺbiť to v praktickom živote nebýva ľahké, ale dá sa to.

Nepochopenie tohoto je nepochopením vzťahu. Manželstvo je vzťah a vzťah sú vždy dvaja. Nie je to tak, že jeden má problém. Keď má problém jeden, má ho aj druhý, keď sa jeden teší, druhého to tiež teší. Keď majú manželia dieťa, nemá dieťa matka, ale i otec. Dieťa je radosť, ale i zodpovednosť pre oboch - otca i matku. Keď dvaja vstupujú do katolíckeho manželstva, obetujú sa pre deti z lásky, podľa toho, ako ktorý momentálne môže. Ja si viem predstaviť, a chcem aby to tak bolo, aby keď sa raz ožením a s manželkou budeme mať deti, aj ja sa im budem viac venovať a práca nebude prioritou číslo 1. Verím, že zarobíme spolu s manželkou dosť na uživenie rodiny, ale bez lásky - i k deťom - to jednoducho nepôjde. Myslím, že toto je katolícky postoj k rodine, ktorý si zatiaľ nepochopil a neprijal.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group