ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Petrovi
autor: Peter Frišo
pridané: 10-11-2006 22:40


"Skor interpretacii toho, co niektori ludia v minulosti a stale ako vidim aj dnes vyvodzuju z toho, ze Boh stvoril muza a zenu (fyzicky) s rozdielnymi dispoziciami. Na druhej strana, daju sa najst aj zeny s lepsimi fyzickymi dispoziciami na niektore zrucnosti ktore sa povazuju skor za muzke, ako ma vacsina muzov. To len na okraj a uvod."

Myslis, ze len fyzickymi ?
To, ze sa daju najst zeny s lepsimi fyzickymi dispoziaciami ako muzi, nic nehovori o ich vzajomnej rovnosti... o to menej o tom, ze aj take zeny si zasluzia od muzov iny pristup.


"Ako aj zakony, ktore v minulosti stavali zenu, ak to mam povedat zjednodusene, na uroven muzovho majetku a ktore konzervativci tak vytrvalo branili. Ktore branili zenam sa vzdelavat, zamestnat.
Len rytieskost srdca muza rozhodovala o tom, do akej miery uplatnoval moznosti vytvorene zakonom a do akej umoznil zene to, co si sam prisvojoval minimalne v dobe osvietenstva - vlastny rozvoj a sebarealizaciu."

Nuz v sulade s tym, co ja vidim ako konzervativizmus nehajili. Vidiet zenu ako majetok je vo flagrantnom rozpore s krestanskym pohladom na zenu.
Nebolo to celkom len o rytierskosti srdca, aj ked zrejme ta by pomohla daleko viac ako rodove instituty, aby tie skor nestali za zivotnym utrpenim mnohych zien.
Mozno aj takej feministke pride ked ju niekto kto sa dajme tomu aj na tomto fore prezentuje podla Teba spravnymi nazormi necha samotnu s dietatom, ze je medzi muzom a zenou predsa len rozdiel.

"Bozi plan, jasne, len kto je ten, kto ho moze interpetovat a kto vynucovat? Plan...bola tu rec o socialnom inzinierstve?"

Clanok nezachadza do takych detailov, aby interpretacia - ak sa priamo nebude tvrdit opak - bola rozna.
Preco si myslis ze rozdielnost muza a zeny sa da vynucovat??? ta tu jednoducho je... tvrdim, ze sa nema vynucovat akasi rovnost muza a zeny /napr. kvotami v parlamente, zakonnym zakazom platit inu mzdu zene a inu muzovi, atd./

"Nuz cakal by som trochu zrelsiu uvahu proti takej institucii, tak skor presvedcis o tom, ze trpis stihomom Peto ako o tom, ze ta naozaj a bytostne menovane skupiny ohrozuju."

Ano, dala by sa napisat ovela zrelsia uvaha...

Mna neohrozuju... ale ramec/paradigma v ktorej "oslobodene" zeny ziju a ktory na nich tlaci a nuti ich k istemu sposobu zivota pre ne velmi casto ohrozujuci je... a moze byt nielen pre ne. Myslis ze na tom spominane media nemaju svoj podiel? Ze neprinasaju model zeny ktory jej upiera jej dostojnost?


"Nepochopitelne vsak? Co keby to bolo vysledkom pluratily a schopnosti akceptovat aj existenciu ineho pohladu na problem vo vybore.(ja to neviem, pytam sa)"

Naopak, velmi dobre pochopitelne. Otazka nestoji tak, ako stoji tvoje tvrdenie, otazka je, ci je tam v tychto veciach pluralita, alebo je tento nazor zdielany a ak tam je nesuhlas, ci je vedenie takehoto vyboru a podielanie sa na tvorbe takehoto skodliveho vyboru v sulade s tym co by mala krestanska politicka robit a ci by nemala vyvodit za to zodpovednost.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group