ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

RE: Deweymu
autor: Dewey
pridané: 24-10-2003 10:06


Taras.

"su Tvoje reakcie ako vystrihnute z ideologickej prirucky najortodoxnejsej lavice."
poprosim titul, rad si ho precitam. Dovtedy budem tvrdit, ze sa hlasim liberalizmu a povazujem svoje reakcie, umerne mojej hodnotovej orientacii ako liberalnu odpoved na problemy spolocenskej reality.

"Ja nie som ziadny ideolog a to, co oznacujeme ako konzervativna politika sa da inak aj nazvat zdravy sedliacky rozum."

Sedialcky ano, ale rozum tazko, v prvom rade, neokonzervativna politika sa uz tak zasadne vzdialila tej povodnej,resp. rezignovala na rovinu, v ktorej velmi dobre poukazovala na zvratenost v mysleni prvych velkych novodobych socialnych inzinierov, ktory sa snazili nasilu vnucovat a implementovat libertarianske doktriny{tu uz mozno o nich hovorit}. Neskor sa vdaka ekonomickych zaujmom stotoznili s myslienkami tzv. slobodneho trhu, dnes je to jedna z ich priorit{na pozadi ek. zaujom} Jasne ze nehovorim o nasich "ubohych"{z hladiska ekonomickej moci za nimi stojacej} KDHkoch, ktory sa "opicia", lebo oni su konzervativna strana a svetovy "konzervativizmus" sa ubera tymto smerom. Nechapu, ze to, po com sa opicia je len odrazom ekonomickych zaujmoch z ktorych jednotlivci profituju a drzia konz. politiku pri moci.

"Lavica moze stokrat tvrdit, ze hodnotove zaradenia uz nie su dolezite, stale tu bude niekto kto bude oddany iluziam o utopickej rovnosti a vzdy tu bude niekto, kto bude hajit zdravy rozum."

Z liberalnej pozicie tvrdim, ze stale nechces pochopit co znamena rovnost. To nieje rovnakost, ale ten najprirodenejsi respekt voci mnohorakosti ludskej individuality. Zdravy rozum - inteligentne riesenia sa musi opierat o skutocne vychodiska, skumanie moznych dosledkov. A toto rozhodne nieje to, co ponuka neokonzervativna alebo libertarianska politika.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group