ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Chcem sa len tak
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 10-11-2006 9:10


Hayek tento problém tiež spomína, ale ponúka úplne iné riešenie, než Ty. On tvrdí, že rodina a manželstvo je preto sebazáchovnou hodnotou civilizácie, lebo vhodne reguluje plodnosť podľa vyživovacích možností danej komunity. Nejde teda len o zabezpečenie dostatočnej fertility, ako píšeš...

To, že mám ďaleko od romantických predstáv o rodine, som objasnil už v inom príspevku (a aj dávno predtým na mojom blogu).

A nejde ani o to, že dajme tomu kojenecká alebo detská úmrtnosť bola vysoká. Koncom stredoveku sa kresťanskej matke narodilo možno 10 detí, ale do dospelosti prežili 3-4. V tej dobe to bolo nevyhnutné.

Čo sa týka toho, ako riešiť túto situáciu dnes, ja by som nezavrhol privilegované postavenie rodiny v legislatíve. Viem, že je to diskutabilné i vo svetle mnou naznačeného pohľadu. Každopádne dnes sme v situácii vzbury más proti tejto civilizačnej morálke. Aby sa táto situácia zmenila, je potrebná široká spolupráca - nielen činnosť štátov, cirkví, ale aj tretieho sektoru. Pri zachovaní civilizácie nejde zďaleka len o fertilitu, ide o prežitie civilizácie. Západná civilizácia prestáva byť sebavedomá, viď francúzsky či nemecký appeasement voči Západu. Nielen nízka pôrodnosť, ale i neviera v našu civilizáciu (napr. súkromné vlastníctvo) dáva krídla moslimskému, často antikapitalistickému Východu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group