ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Chcem sa len tak
autor: D
pridané: 10-11-2006 4:27


A este by som dodal...
Strach o "zanik" civilizacie nemoze smerovat ku inemu, len ku obave o fertilitu.
Zakony nie su opat tym, co by sa malo stavat dovodom pre plodenie deti a zakony rozhodne v minulosti neboli tym ani v minulosti, co fertilitu udziavalo.
Pretoze dosledky toho, ked sa to tak deje zrovna nie su "romanticke" a ked sa pozries po tejto republike, nebudes mat problem ich vidiet v plnej nahote.
Rovnako pri historickom exkurze vidiet to, voci comu sudobi vystupili aj sudobi liberali, ked sa dieta plodilo len ako najlacnejsia pracovna sila - teda nie z lasky a pre lasku ale z hladiska lepsieho materialneho zabezpecenia. Rovnako vystupili aj proti tomu, ked sa plodili deti len pre plodenie a rodina nebola schopna sa o deti, na vtedajsie pomery, dostojne postarat.
Ak ma zmysel hovorit o nejakych socialnych prispevkoch vo vztahu ku rodine, tak len v spojitosti s dietatom, v co najvacsej moznej miere ucelovo viazane, nie v zaujme socialnoinzinierskeo motivovania rodicov ku plodeniu deti, ale v zaujme (ekonomicky/existencne zavisleho) dietata mat dostupne aspon zakladne vymozenosti, ako zdravotnistvo, vzdelanie, bez ohladu na to, ci su schopni ciastocne alebo vobec, ci ochotni, to jeho rodicia zabezpecit.
Ziadne "zvyhodnenie" manzelskeho suzitia, ak to neznamena len odstranenie prekazok ako dosledok inak potrebnych zakonov, ci ochrana dietata a formalnej upravy vztahu rodicov ku dietatu, obavam sa, nie je z liberalneho hladiska obhajitelne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group