ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: spravne postavenie
autor: D
pridané: 10-11-2006 2:58


"Ak tieto hodnoty - a medzi ne patrí dôstojnosť človeka, rodina a manželstvo muža a ženy, ďalej súkromné vlastníctvo - všetko hodnoty založené v učení silných náboženských vier. Čím viac tieto hodnoty - a autoritu náboženstiev - relativizujeme, tým viac podkopávame základy civilizácie."

Pravdou vsak zostava aj to, ze cirkev nebola vzdy prave priatelom sukromneho vlastnictva, teda aspon v takom zmysle, ako sa o nom zacalo uvazovat od cias Lockeovych.
Rovnako rodina v minulosti nebola vsade a vacsinovo tou rodinou a takym "peknym" suzitim, ako o nej uvazujeme dnes.
Takze ak sa dovolavame v historicistickom zmysle nejakych zakladov civilizacie, azda tam vzdy hladame skor to, co by sme tam chceli najst ako to, co vsetko by sme tam pri nezaujatom badani naozaj objavili.

Tomas, som ti niekde ku tomu vyroku napisal, ze mam pocit, ze tomu davas trochu vyssiu interpretaciu ako jej chcel dat Hayek v danom kontexte.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group