ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Off topic - prop.sk: viete za koho kopete?
autor: D
pridané: 10-11-2006 2:27


Ja som ani odpoved pravdupovediac necakal, bol to otvoreny zaver.
Hranica medzi propagaciou a zneuzivanim verejnych prostriedkov na sukromne alebo politicke/ideologicke ciele tych, ktori su v danej krajine pri moci, je vratka a tazko ustriehnutelna. Myslim, ze v tomto pripade to az bije do oci.
Rovnako je beznym javom prelievanie penazi, cez takeho, a je vobec otazka ci uslachtile ciele, do sukromnych vreciek kamosov. Asi ani nemusim spominat n infromacnych kampani pod zastitou toho ktoreho naseho rezortu a kde to skoncilo.

Co sa tyka OKS, a je uz trochu mimo zaber, tak sympaticke mi mozu byt akurat postoje voci demokracii a to, ze ide o vzdelanych ludi.

"a štát je vo svojej podstate mocenská organizácia, potom je potrebné klásť oveľa väčší dôraz na morálku úradníkov a pripomínať ju aj potenciálnym úradníkom"

To rozhodne. Na druhej strane minimalizovat priestor pre mozne zlyhavanie tym, ze sa kompetencie prenesu tam, kde je moznost kontroly a dosah obcana najvacsia.
A spolu s tym, je na mieste poziadavka, aby sa vladam zoberali z ruk vsetky kompetencie, od ktorych sa ocakava len to, ze nahradia v prospech konkretnych zaujmov mechanizmy,
ktore maju blizsie ku tomu, aby reflektovali individualne rozhodnutia a potreby vsetkych, ako by tomu kedy mohlo byt nejakym uradnikom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group