ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: pre Katarinu/jednokto
autor: lucia
pridané: 10-11-2006 0:49


Musim sa Katariny tak trochu zastat. Neviem ako je to na Slovensku, ale na zapade, aspon tam kde zijem ja, sa zena, ktora nepracuje aspon do 7 mesiaca tehotenstva, povazuje za lenivca. 6 mesiacov po porode vola sef, ze by bolo dobre zacat pracovat aspon na polovicny uväzok, ako väcsina modernych zamestnavatelov i on ponuka moznost ukladania materskeho mlieka v podnikovej chlanicke. Neviem, mne to nejako nesedi. A nesedi mi ani ze rocni krpci sa plantaju do stvrtej poobede v skolkach. Keby bolo po mojom, tak by som pracovala len na polovicny uväzok, aby sa mi dostalo aj intelektualnej stimulacie aj kontaktu s vlastnymi detmi. Tu predsa nejde o to, ze zena nemoze ostat doma a strikovat. Jasne ze moze. Problem je len v tom, ze sa to dnes povazuje za spolocensku uchylku a clovek predsa nechce byt outsider. Ja osobne by som sa citila blbo sama pred sebou pri myslienke, ze osatne matky pracuju, kym ja sedim doma. Nikto nechce vytrcat z radu. Je to ta ista situacia ako ked sa zeny niekde v Kuvajte rozhodnu stat taxikarkami. Oficialne im v tom nic nebrani, ani im za to nikto neda po papuli a predsa je nepisanym pravidlom ze take veci sa nerobia.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group