ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: spravne postavenie
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 09-11-2006 21:31


Prepáč, ale o ktorej spoločnosti to hovoríš? O tej pod Tatrami, v ktorej žijem aj ja? V tej, kde takmer každý v mene "práva na vlastný názor a na vlastnú pravdu" koná a šíri názory, ktoré keby neboli čoraz viac zastávané generáciami pred nami, dnes by ľudstvo predstavovalo tak 10 000 ľudí na úrovni vyspelosti pred neolitickou revolúciou...

Ak tieto hodnoty - a medzi ne patrí dôstojnosť človeka, rodina a manželstvo muža a ženy, ďalej súkromné vlastníctvo - všetko hodnoty založené v učení silných náboženských vier. Čím viac tieto hodnoty - a autoritu náboženstiev - relativizujeme, tým viac podkopávame základy civilizácie.

Hayek; Osudná domýšlivost, str. 33: "neuvážené názory o tom, čo je rozumné, správne a dobré, môžu tieto fakty a s nimi aj okolnosti, v ktorých žijeme, zmeniť. Môžu snáď navždy zničiť nielen jednotlivcov a výsledky ich úsilia a schopnosti i spoločenstvo, ku ktorým vývoj dospel, ale tiež tradície, inštitúcie a vzájomné vzťahy, bez ktorých by takéto výtvory sotva mohli vzniknúť či sa opäť obnoviť."

Najprv si uvedom tieto súvislosti, rozmysli si, či v tejto súvislosti má zmysel argumentovať proti Petrovi Frišovi. Ak aj tak budeš mať pocit, že to preháňame s naším zdôrazňovaním civilizačných hodnôt, argumentuj ďalej, ale ber do úvahy argumenty naše...

V tomto teda - i keď zrejme na inom základe - s Petrom Frišom súhlasím.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group