ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

som kňaz
autor: Michal
pridané: 09-11-2006 17:38


Som katolícky kňaz, nestihol som čítať všetky reakcie na článok, teda neviem, čo všetko vyjadrujú, ale s článkom p. Friša nemôžem súhlasiť. Mám na to viacero dôvodov. Napr. že keby tento inštitút neviedla p. Záborská, viedla by ho možno nejaká socialistka a tá by ho možno viedla "divoko".
Potom, že ženy sú skutočne ponižované a mnohokrát aj diskriminované aj v najvyspelejších spoločnostiach a nie je zlé, keď sa na to poukazuje. Potom, že nie je vylúčené, že pod správnym vedením inštitútu sa môže ľahšie ozrejmiť a posilniť správne postavenie ženy v ľudskej spoločnosti. Samotný názov inštitútu predsa nemá veľkú výpovednú hodnotu.
Keďže som sa nepripravoval na túto reakciu, zatiaľ končím, ak by bolo treba konkrétne argumentovať, som ochotný sa zapojiť do diskusie. Ďakujem.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group