ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Chcem sa len tak
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 09-11-2006 15:59


milý jednokto, ja som katolík; klasický liberál, obdivovateľ Hayeka. Homosexuáli sú ľudia, ktorých si treba vážiť. Sú to totiž ľudia. Neviem, či si si všimol, ale katolícka cirkev obhajuje práve dôstojnosť každého človeka. Aj Benedikt XVI. a to dokonca výrokom, ktorý vzbudil veľmi veľa mediálneho bľabotania. Cirkev nie je proti homosexuálom. Je proti zavedeniu RP do právneho zákonníku. To je rozdiel. Tento postoj nemá len cirkev. Všimni si taký postoj Klausa k RP (mimochodom, svojou troškou som zrejme prispel k tomuto jeho názoru...) Za výlučné postavenie rodiny v morálnom (a právnom) systéme spoločnosti sa zasadzoval aj Hayek... Je to jednoducho tak, že ak sa v nejakej spoločnosti rodina neteší privilegovanému postaveniu, tá spoločnosť zanikne. Viď zánik rímskej ríše. PS: Istú formu rodiny obhajujú aj moslimovia.

V tomto zmysle nie si konzistentný liberál. Liberálovi ide o rozvoj civilizácie, lenže ty istou časťou svojho názoru podkopávaš jej základy... Tak sa rozhodni: buď začneš ťaženie proti súkromnému vlastníctvu, alebo budeš obhajovať inštitúciu rodiny. Inak budeš nekonzistentný.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group