ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Chcem sa len tak
autor: Tomáš Krištofóry
e-mail: t.kristofory@centrum.cz
webstránka: http://www.kristofory.blog.sme.sk
pridané: 09-11-2006 15:48


Peter Frišo netvrdí, že pápež je "vrchný sudca" veriacich. On naopak tvrdí, že autoritu tradície cirkvi nemožno zrušiť či zmeniť ani pápežským rozhodnutím, aj pápež sa musí podriadiť tradícii, nemá právo na svojvôľu... V tomto s Petrom súhlasím. Ja by som dodal, že pápež môže reagovať v duchu viery otcov na nové problémy doby a aplikovať zásady viery pre život v tomto svete, takom, aký je. Má ich aplikovať takým smerom, aby ľuďom v čo najväčšej miere umožnil a inšpiroval taký život na zemi, aby mohlo byť ich povolanie dokonané spasením v nebi. Tak bude pápež tým múdrym, ktorý zo svojej pokladnice vynáša veci staré i nové...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group