ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

Rovnopravnost
autor: Milton
pridané: 09-11-2006 14:41


V nejakom filme uz neviem ako sa vola tam nejaky kriminalnici bojovali a ked jedny z nich vyhrali tak postrielali tych porazenych rad za radom az dosli k poslednemu - k zene. Jeden namieril aj na tu zenu a chystal sa ju zastrelit. Druhy mu hovoril: "To nemozes ved je to zena!". Ten prvy ju aj tak okamzite zastrelil a dodal: "Chcu rovnopravnost. Tak som ju zrovnopravnil!"
Tento instutut aj ostatne zakony a ine normy su uplne odtrhunte od reality. Co zavedieme tabulkove platy v trhovom hospodarstve aby nahodou muz manazer v londyne nezarabal viac ako zena manazerka v parizi? Chceme kvoty rovnopravne? OK, 50% podiel zien v baniach, v armade, a sup s nimi do iraku, afganistanu. Kricia o rovnopravnost a ked sa im predlizl vek odchodu do dochodku tak sa isli roztrhnut. a aj to idu este o tri roky skor ako muzi. pekne fifty-fithy. rovnost.kopaci kanalov, stavbari vsetko musi byt polovica zien a za rovnaky plat, co na tom ze zena nevykope ani polovicu z toho co chlap. A to iste v typicky zenskych povolaniach. Pekne vo "verejnom dome" 50/50 polovica kuriev, polociva gigolov, co na tom ze navstevnicy su iba muzi. alebo zavedieme kvoty aj na zakaznikov a nielen na zamestnancov?

Z toh bordelu mi je fakt niekedy zle. No ale uz stacilo nariekania, vypijem treti red bull a sup naspat do prace. este je do polnoci daleko.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group