ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

RE: Autor neznamy
autor: D
pridané: 08-11-2006 23:48


"CHCELA BY SOM VEDIET, KTO BOLA TA STRIGA, MATKA FEMINIZMU, KTORA MALA TEN
NESTASTNY NAPAD ZROVNOPRAVNIT PRAVA ZIEN A PRECO TO SPRAVILA NAM, CO SME SA
NARODILI PO NEJ."

Stali za tym muzi - paradoxne. Ak nerozumies pojmu rovnopravnostpravnost a ak nevidis v dobovom kontexte co znamenal stav opacny, tak mi je to skutocne luto.
John S. Mill to vystizne nazval poddanstvom. To bolo svetlo, do akeho stavali vtedajsie zakony zenu. A podobne ako poddany, moznosti a zivot zeny bol plne v rukach dobroty jeho pana.(Ludia ako Bentham a Mill, ktory vdaka prevladajucemu citeniu a spolocenskemu podnebiu o tom podali dostatocnu vypoved, akurat, ze ju naprv napisali do suflika...)

Clovek, ktory si nevazi slobodu si ju nezasluzi.
Nic ti dnes nebrani zit tak, ako si napisala.
Nikto ti napriklad neuprie zakladnu gramotnost, lebo sa domnieva bude to, ze to je zbytocne, alebo ze ako zena nie si predurcena na to, aby si sa to naucila.
Stretavanie s kamaratkami, by ti muz, vdaka tvojmu postaveniu zo zakona mohol zatrhnut, spokojne ta zdrat s tym, ze si je vedomy, ze ziadna intervencia zo zakona do toho nie je mozna. Jedine, co by nemohol bez dosledkov by bolo zabitie.
Aj o volbe partnera by si sotva mohla rozhodnut. Takze privilegium patrilo rodicom a muzovi.

Ak tuzis po porobe, preco to chces predpisat pre ine, preco na to potrebujes zakon? Ak tuzis byt poddanym, tak si najdi muza, ktory potrebuje byt aristokratom a podriad sa mu resp. podriat sa mu do takej miery v akej citis, ze je potrebne, aby muz riadil tvoj zivot. Nechci to ako predpis zakona ale netvrd, ze ti v tom dnes nieco brani.

"Uz som sa rozhodla, opustam poziciu "MODERNA ZENA". Niekto sa prida? "

Konecne. Dost bolo fnukania.

A nechapem, ako suvisi elementarna ucta prejavovana voci urcite skupine s otazkou rovnopravnnosti. Toto, ako rytierske/gentlemanske spravanie, nikdy zakon nepredpisoval. Toto rozhodne nie.

P.S.
Vobec nemienim patrat, ci v tom prispevku nie je skryta nejaka mne zahadna ironia. Na druhej strane Katka, neverim, ze hento moze dat dokopy svojpravny clovek, pardon.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group