ISSN 1335-8715

08-11-2006   Peter Frišo   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Eurofeministky na Slovensku

Desiateho októbra 2006 navštívil Slovensko výbor Európskeho parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť pod vedením slovenskej kresťanskej demokratky Anny Záborskej. Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií.

Reakcia na príspevok

Petrovi
autor: D
pridané: 08-11-2006 14:42


"Výbor, ktorého jedinou zmysluplnou činnosťou môže byť jeho zánik, prezentoval tradičné protiskutočnostné snahy postaviť sa proti stvoriteľskému dielu Boha, a toto naprávať podľa šablón pomýlených feministických teórií."

Skor interpretacii toho, co niektori ludia v minulosti a stale ako vidim aj dnes vyvodzuju z toho, ze boh stvoril muza a zenu (fyzicky) s rozdielnymi dispoziciami. Na druhej strana, daju sa najst aj zeny s lepsimi fyzickymi dispoziciami na niektore zrucnosti ktore sa povazuju skor za muzke, ako ma vacsina muzov. To len na okraj a uvod.

"Političky, ktoré svoju existenciu zasvätili riešeniu svojho komplexu, že sa narodili ako ženy, akosi neustále nedokážu pochopiť rozdielnosť medzi mužom a ženou."

To nedokazem ani ja v tej rovine, do akej to zrejme stavias.

"Na základe ich hlúpych, inertne antikresťanských teórií presadzujú svoje sociálne inžinierstvo, útočia na rodinu a spoločnosť, presadzujú ďalšie odľudšťovanie človeka a popierajú všetko, čo o postavení muža a ženy učí Sväté písmo a Cirkev, ako aj skutočnosť samotnú."

Ako aj zakony, ktore v minulosti stavali zenu, ak to mam povedat zjednodusene, na uroven muzovho majetku a ktore konzervativci tak vytrvalo branili. Ktore branili zenam sa vzdelavat, zamestnat.
Len rytieskost srdca muza rozhodovala o tom, do akej miery uplatnoval moznosti vytvorene zakonom a do akej umoznil zene to, co si sam prisvojoval minimalne v dobe osvietenstva - vlastny rozvoj a sebarealizaciu.

"rodový inštitút."

"Kresťanstvo nepozná rovnosť medzi mužom a ženou, ale naopak muž i žena sú skutočne v dôstojnom postavení až v rámci Božieho plánu."

Bozi plan, jasne, len kto je ten, kto ho moze interpetovat a kto vynucovat? Plan...bola tu rec o socialnom inzinierstve?


"Okrem mnohých pomýlených zásahov do spoločnosti"

Ako zasahuju, zatial si to neobjasnil. Zatial sa prisli "vyrozpravat" podla prispevku.

"akoby nestačili nechutnosti, ktoré po Slovensku šíria tri hlavné televízie a bulvár."

Nuz cakal by som trochu zrelsiu uvahu proti takej institucii, tak skor presvedcis o tom, ze trpis stihomom Peto ako o tom, ze ta naozaj a bytostne menovane skupiny ohrozuju.

"Ukazuje sa tak, že pádom komunizmu sa snahy utopistov budovať „spravodlivejší“ svet na základe predstáv, ktoré popierajú samotné základy kresťanstva neskončili, ale pokračujú v najrôznejších formách. Na pôde Európskeho parlamentu je ich neúrekom. Rozhodne je však bez najmenších pochybností, že tieto pokusy samotné na seba zvolávajú trest a neuniknú mu."

Jediny rozdiel medzi nimi Peter, suciac podla clanku je v tom, ze svoje socialoinierske predstavy obhajujes na konflikte s predstavami inymi.
Cela problematika si zasluzi slusnu diskusiu, ale nechapem, na co je taketo vylievanie zlce dobre. Cez zovseobecnovanie vsetkych a vsetkeho co sa tyka zenskej emancipacie sotva niekoho rozumneho presvedcis o akutnosti hrozby.

Len slobodne rozhodovanie zeny, bez donutenia a natlaku, a to i spolocenskeho vytvara priestor pre to, aby ukazali pravu tvar prirodzene rozdiely medzi muzom a zenou.
Nie ich zadefinovanie, vynucovanie spojene s podriadenim jedneho cloveka inemu a nasledne vydavanie tohoto biedneho stavu za "ludsku prirodzenost", "prirodzeny stav", "boziu volu".

"Podivné pritom ostáva, že protiskutočnostný výbor vedie kresťanská demokratka."

Nepochopitelne vsak? Co keby to bolo vysledkom pluratily a schopnosti akceptovat aj existenciu ineho pohladu na problem vo vybore.(ja to neviem, pytam sa)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group