ISSN 1335-8715

31-08-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Vysoká hra patriotov

Vzťahy Slovákov a Maďarov pripomínajú nekonečnú šachovú partiu. Na oboch stranách sú žiadaní najmä inteligentní stratégovia. No my Slováci do tohto zápasu zvykneme zásadne nominovať len krčmových krikľúňov, čo nepoznajú pravidlá kráľovskej hry a ohrozujú naše vlastné figúrky. Dokazujú to aj nemotorné a nie veľmi inteligentné reakcie našich vládnych predstaviteľov v aktuálnych slovensko-maďarských treniciach.

Reakcia na príspevok

bariera
autor: Problem zostava
pridané: 04-11-2006 7:39


Na celom probleme je jasne len jedno.Pokial sa bude tolerovat vytvaranie jazykovej bariery na u nas tym,ze sa bude umoznovat vyucba madaronom v madarskom jazyku a historiu podla madarskeho podania,tak sa situacia bude nadalej zhorsovat.Preco?Absolvent akejkolvek skoly na Slovensku co neovlada slovencinu ma obmedzenu moznost sa zamestnat.Zostane sediet doma v madaronskej oblasti a samozrejme nepojde hladat pracu do Ziliny.Tym padom vznikne zvysena nezamestnanost na juhu a zase sa budu madaroni citit diskriminovani.Okrem toho,kazdy stat umoznuje cudzincom,aby u nich studovali zahranicni studenti.Jasne preco,naucia sa rec statu a potom su uz naviazane buduce obchodne kontakty a podobne.Je zistene,ze to prinasa velke vyhody a su to dobre investovane peniaze.Na madarskej univerzite u nas studuju madaroni z Rumunska a pod.Studuju v madarskom jazyku.Co nam to prinesie,za nase peniaze?

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group