ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: konzervatívci vs. pravičiari
autor: moralista
pridané: 26-10-2006 21:48


"Prostrednictvom volenych zastupcov. Mas moznost volit a byt volenym.Mas predstavu, ako by vacsina mohla byt pri nej lepsie? Sem s tym."

vobec nespochybnujem demokraciu, ani aktivne ci pasivne volebne pravo, iked ti co platia vyssie dane by mohli mat viac ako jeden hlas (etc.) ale to len na zamyslenie. nesedi mi ta vacsina. demokracia je o "kolobehu elit" (Schumpeter). (zapadnej)europe by mozno pomohlo, keby sa vzdala tych zvlastnych napadov s priamou demokraciou (e-voting) a podobnych vymyslov. ja osobne vacsine nedoverujem. samozrejme tych elit je viac, konkuruju medzi sebou. spolocnost zlodejov ma na hrade najvacsich zlodejov etc.

aby som bol spokojny by stacila prezidentska demokracia a la USA, no hlavne uvedomenie si, ze pri kormidle nie je cela posadka, ale kormidelnik a spol.

hayekova vizia "idealnej spolocnosti" ma nieco do seba, ale nepojde ju uskutocnit. aj ked scasti zijeme v meritokracii


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group