ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: konzervatívci vs. pravičiari
autor: D
pridané: 26-10-2006 19:10


Joch narieka za monarchiou uplne otvorene. Takze to presvedcenie asi nebude spocivat len na "priesviedcani" vsetkych ostatnych "malou skupinou spravodlivych a slusnych ludi", ale na moci a donuteni. Co ine, ako diktatura, je vlada ludi, ktorych moc je absolutne odtrhnuta "od ludu"(Locke) a svoju poziciu legitimizuju tvrdenim o svojej predurcenosti viest ludi ku svetlejsim zajtrajskom.

U liberalov sa da hovorit z historickeho hladiska najviac tak o strachu z toho, ze by mohli byt masy zmanipulovane, ze ich citenie mohlo byt nasmerovane/zneuzite v prospech tyranie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group