ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: konzervatívci vs. pravičiari
autor: D
pridané: 26-10-2006 19:01


HSLS bola programovou parlaleloi "nacionalneho socializmu" resp. stala za naplnanim fasistickych,nacistickych a nacionalistickych vizii. Cize na slovensku to bolo konzervativnou domenou. Demokrati, ale aj soc. demaci ci komunisti boli rozpraseni hned ako sa chopili moci. Spojenie HSLS + SNS a mensinovych, medzi nimi fasistickou stranou hovori azda za vsetko. Ferka Mikloska ja spominat zbytocne nebudem, lebo napriek tomu, co si napisal, prave toto obdobie spajania sa hodnotil ako "nadejne".

Jednoducho, zase sa hras so slovami. Pri "nacionalnom socializme"(co vzniklo tak, ze si zobral nazov strany, prostrednictvom ktorej sa Hitler dostal ku moci) je jasna asociacia na fasizmus a nacizmus.
Ak zvazim, ze dvoch zatial jedinych pomenovanych "lavicovych liberalov" - Kusy a Havran nemozem sa neopytat....v com konkretne vidis pojitko s fasizmom a nacizmom?
Zacinam mat pocit, ze si najlepsim kandidatom na post ministra pravdy Oceanie a majstrom veducim citala ku doublethinku ;-)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group