ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: konzervatívci vs. pravičiari
autor: moralista
pridané: 26-10-2006 17:25


jedine co by sa na konzervativizme dalo chapat ako "lavicove" je comunitarismus, ale ten stoji na uplne (ale uplne) inom zaklade ako lavicove vyplody. nejde o nasilne naoktrojovanie zhora, ale spontannu reakciu obcanov. sice ide o solidaritu ale o jej podstatne starsi druh, ktory tu existoval od nepamäti a nie ten perverzny model, ktory prisiel po franc. revolucii.

ak sa bavis skutocne iba o slovensku, potom mozno ano, kusy ma blizsie k hribovi ale to je take...nie, je to hlupost, beriem spät. pozn.: SNS nie je NS-strana, aspon politologicky a pravne nie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group