ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 26-10-2006 13:04


Demokracia vedie postupne ku komunizmu ! - nesúhlasím. Komunizmus predsa ovládol v prvom rade Rusko a Čínu, ktoré s demokraciou žiadnu skúsenosť nemali. Pravici u nás chýba ľudový politik, ktorý by robotníkom vysvetlil koľko presne získajú podstatným znížením daní a odvodov následne osekal štátny aparát. Viem si to predstaviť aj ako populistickú tému. Obrat na ľavú, či pravú stranu je aj otázkou existencie talentovaného lídra. Václav Klaus dokázal svojho času získať pre pravicové reformy davy. V osude demokracií nevidím nič nevyhnutné, len to že ak podľahneme zúfalstvu a lenivosti - vidíme hneď nevyhnutne všade naokolo samú nevyhnutnosť.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group