ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: konzervatívci vs. pravičiari
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 26-10-2006 12:08


Mám dojem, že to porovnanie Mečiara s Havlom je trochu krkolomné aj keď možno politologicky sedí. Je pravda, že Havel má tendenciu vymýšľať iné systémy a tretie cesty, ale to robí aj Joch so svojou diktatúrou gentlemanov. Určitá spojitosť je v tom, že Mečiar takých politických protivníkov ako je Havel zdolá lavou zadnou. A naopak Havel má rád protivníkov ako je Mečiar, pretože tam sa potom môže masochisticky vyžívať v spravodlivej prehre a spisovať dojemné eseje o moci bezmocných. Obaja tak vo vzájomnom boji získavajú svojich priaznivcov. Havel medzi inteligenciou a Mečiar medzi lúzou. Svojim spôsobom sa potrebujú ako SMK a SNS.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group