ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 26-10-2006 10:07


Úsilie o zákaz potratov nie je budovaním štátu svätcov nakoľko to, že niekto odmieta potraty ešte vôbec nemusí byť svätý. Také úsilie o presadenie príslušného zákona je v medziach ústavného systému a nie je útokom na demokraciu. Zmluvu s Vatikánom tiež nevybočuje z rámca normálneho politického snaženia. Porovnaj si to s názorom M. H., že EU musí prijať KAŽDÉHO, kto požiada o azyl. EÚ sa podľa neho musí vrátiť k idei "radikálneho bratstva" z čias Veľkej revolúcie. Typické je, že M. H. alebo aj Eduard Chmelár vnímajú také celky ako je Západ a "tretí svet" ako morálne posudzovateľné a v ich očiach je teraz západná spoločnosť povinná pykať za svoje hriechy a snažia sa také vnímanie presadiť do praktickej politiky. Je skutočne aj otázne či toto je vôbec ľavica nakoľko také ponímanie je bežnému robotníkovi, alebo dôchodcovi a jeho záujmom úplne cudzie. Iróniou je, že Fico je de facto oveľa normálnejší ľavicový politik než títo páni.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group