ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: LIBERTARIAN
pridané: 26-10-2006 8:48


D:
„ II. "Demokracia vedie postupne ku komunizmu."
To tvrdil v podstate aj Marx.
Vazne sa predbiehaju len v tom? Ja som zaznamenal aj opacny trend, predbiehaju sa v rozdavani verejnych prostriedkov tym, co maju kapitalu dost. “

- Marx tvrdil cosi o prechode KAPITALIZMU na komunizmus ! To je cosi ine.

„....rozdavani verejnych prostriedkov tym, co maju kapitalu dost“ - to som nadhodil aj ja vo vete „.............kolosy s milionmi akcionarov, fungujuce v podivnej symbioze so statnymi uradnikmi.“ .

„ "III. EU jasne smeruje ku komunizmu. Samozrejme, (skoro) nik to este dnes nevidi. Ani v 1946 roku to v CSR nik nevidel."

Marx to "videl" davno pred Tebou. Jediny rozdiel bol v tom, ze on sa z tej predstavy "tesil". “

- Rozdiel je v inom > Marx si mohol nahovarat teorie o prospesnosti socializmu a komunizmu pre vacsinu ludi, nemal aktualne argumenty o opaku. Ludia v 20 storoci si komunizmus osiahali, a znova s nim hazarduju. A prave EU je jednou z foriem takehoto hazardu.

„ Inak zaujimave, ale socialisti stale nariekaju nad velkymi korporaciami, ale na rozdiel od Teba upozornuju na moc v rukach malej skupiny ludi. Keby to bolo len taketo jednoduche, toto ma skor blizsie ku pravde - prepajanie ekonomickej a politickej moci. “
- Absurdne je to, ze socialisti intenzivne VEREJNE kririzuju KAPITALISTOV, ale v ustrani sa SOCIALISTICKI politici perfektne kamaratia s predstavitelmi superkapitalu. Dosledok je jasny > superfirmy su komunistickymi politikmi ochranovane pred konkurenciou , a doplaca na to hlavne bezny obcan – vyssimi cenami. Nazorny priklad > ochrana EU podnikov pred cinskou aj inou konkurenciou, „ochrana“ obcanov pred lacnymi vyrobkami. Likvidacia konkurencneho trhu..
=> socialisticke vlady skodia vlastnym volicom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group