ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Nno fajn
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 25-10-2006 13:46


Samozrejme sú pre mňa relevantné moje skúsenosti a pre Tvoj názor zasa Tvoje. Na základy konzervativizmu kašlem. Žiadne nepotrebujem. Nie som politický ideológ. Neverím v nejaký "konzervatívny svetonázor". Som len konzervatívny volič, volím stranu, ktorá to má v názve, mám rád knihy Paula Johnsona a názory a spôsob ich prezentácie na PS sú mi blízke. Politologické knihy považujem prevažne za plytké drísty nevalnej úrovne, lebo mne nič nedávajú. Preto aj kašlem na, či sa Havran sám považuje za liberála, komunistu alebo humanistu - mňa zaujíma metóda jeho uvažovania. Nehovorím, že nálepky sú úplne nepotrebné - sú užitočné najmä aby sme vedeli v čom sa líšia politické strany z ktorých volíme. Tvárime sa často, nedostatok politologickej definície nás neviem ako mätie, ale pritom veľmi dobre vieme o čo komu ide. Tak sa netvárme! Vieme predsa dobre kto je kto aj bez exaktných poučiek.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group