ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: msarkozy
webstránka: http://sarkozy.blog.sme.sk/
pridané: 25-10-2006 12:28


Nevšimol som si, že by u nás bol totalitný režm takže neviem prečo by som sa mal sťahovať do autoritárskeho. Na rozdiel od Teba nerád skáčem z kaluže pod odkvap. O to tu ide. Nečudujem sa, že sa politológovia zamýšľajú nad tým či je nutné a možné podporovať liberálnu demokraciu západného typu v Číne, alebo v Iraku a aké to bude mať následky. Môžeme samozrejme aj moralisticky fantasmagoriť ako Chmelár, či Havran a tváriť sa že nevieme kam také blúznenie vedie. Myslím, že svätosť po ktorej týto páni siahajú nepatrí do politiky. Ak chcú byť svätými, nech idú zakladať nemocnice do pralesov a nezaoberajú sa tým ako k svätému životu dotlačiť svojich spoluobčanov.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group