ISSN 1335-8715

23-10-2006   Marián Šarkőzy   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Návrat leninizmu (v podaní Michala Havrana ml.)

Priznám sa, že som už dlho na Slovensku hľadal typ, ktorý Paul Johnson označuje pojmom „intelektuál“, či „nepriateľ spoločnosti“. Človeka veľmi inteligentného a zároveň infantilne mocibažného v tej miere, že vníma vlastnú inteligenciu ako prekážku svojho pocitu moci až tak, že má potrebu správať sa k logike a vlastnej inteligencii ako vandal k lavičke v parku.

Reakcia na príspevok

RE: Lavicovi liberali a narodni socialisti
autor: D
pridané: 24-10-2006 22:15


Skus mi nejako priblizit tu uvahu teda, ako to teda funguje. Nejaky novodoby merkantilizmus? Preco si priemerny europan moze kupit z jedneho platu 10 topanok a ten priemerny cinan co ja viem jedny snurky? Cim je to podla Teba primarne dane? Tym, ze v Cine je vyssia produktivita prace vo vseobecnosti? Preco sa presuva vyroba do Ciny v niektorych oblastiach aj za cenu, ze tam bude nizsia produktivita prace? Ako je mozne, ze zakape v europe vyrobna linka, kde je vyssia produktivita prace aj napreik tomu, ze cinania to robia na "kolene"(trochu som to nafukol)? Nevies si predstavit taky scenar?
Nevies si predstavit, ze cena niecoho, co je produkovane pri nizsej produktivite prace moze mat rovnaku alebo nizsiu cenu ako nieco produkovane pri vyssej?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group